вівторок, 17 березня 2020 р.

6 класи


Урок з фізичного виховання
 для учнів 6 класу
Тема:волейбол.
Завдання уроку:
 1.Вивчити прийом і передачу м’яча двома руками зверху та знизу;
2.повторити стійку волейболіста техніку переміщень;
3. розвиток рухових якостей .
Місце проведення: спортивний зал.
Інвентар: волейбольні  м’ячі, секундомір.
Частина
уроку
Зміст уроку
Дозування
Організаційно-методичні вказівки
І. Підготовча
Частина
(9-10хв.)
1.      Шикування, рапорт чергового, перевірка наявності учнів, оголошення завдань уроку
до 1хв.
В одну шеренгу, звернути увагу на зовнішній вигляд
2.      Вимірювання частоти серцевих  скорочень (ЧСС) 6с. помножити на 10
до 30с.
У нормі 82-90 ударів/хв.
3.      Стройові вправи на місці (повороти ліворуч, праворуч, кругом)
до 30с.
Фронтальним методом
4.      Різновиди ходьби з різними положеннями рук
до 1хв.
В колону по-одному
5.      Різновиди бігу
1-2хв.
Звернути увагу на правильність дихання учнів
6.      Комплекс загально-розвиваючих вправ на місці:
·         В.П. – стійка руки на пояс
1 – нахил голови вперед;
2 – те саме назад;
3 – те саме вліво;
4 – те саме в право.
·         В.П. – стійка ноги нарізно руки на пояс
1 – 4 – колові рухи головою в ліво;
1 – 4 – те саме в другу сторону.
·         В.П. – стійка ноги нарізно кисті рук до плечей
1 – 4 колові рухи руками в перед;
1 – 4 те саме назад
·         В.П. – стійка ноги нарізно,  руки на пояс
1 – нахил тулуба в ліво;
2 – В.П.;
3 – 4 те саме другу сторону.
·         В.П. – стійка ноги нарізно,  руки на пояс
1 – поворот тулуба в ліво;
2 – В.П.;
3 – 4 – те саме в другу сторону.
·         В.П. – стійка ноги нарізно,  руки на пояс
1 – нахил тулуба вперед;
2 – В.П.;
3 – нахил тулуба назад;
4 – В.П.
·         В.П. – О.С.
1 – присід, руки вперед;
2 – В.П.;
3 – присід, руки в сторони;
4 – В.П.
·         В.П. – упор присівши
1 – упор лежачи;
2 – упор присівши.;
3 – упор лежачи;
4 – В.П.
·         В.П. – стійка руки на пояс
1 – стрибком ліва в перед, права назад;
2 – стрибком зміна положення ніг.



4-6 разів




4-6 разів





8-10 разів





8-10 разів




4-6 разів





6-8 разів





6-8 разів





6-8 разів




6-8 разів
Фронтальним методом

Слідкувати за поставою




Амплітуда максимальна





Тулуб тримати рівно





Нахили глибокі




Амплітуда максимальна





Нахили максимальні





П’яти від підлоги не відривати




Виконувати ритмічно




Спину тримати рівно
7.      Вимірювання ЧСС учнів
до 30 сек.

ІІ. Основна
Частина
(29-30хв.)
1.      Прийом та передача м’яча двома руками з верху та знизу:
а) Прийом - передача м’яча двома руками з верху в парах на місці;
б) те саме в  трійках;
в) один партнер виконує передачу по низькій траєкторії, інший по високій, наступну передачу виконують навпаки;
г) прийом – передача м’яча двома руками знизу після короткої передачі;
д) прийом м’яча що летить в бік від партнера.
14-16 хв.
Груповим методом

Передачі виконувати коротким дотиком, без кидка.
Звертати увагу на положення рук під час прийому.


М’яч тримати над передпліччям
2.      Повторити пересування, стійку волейболіста
а) розміщення гравців;
б) переміщення гравців;
в) стійка волейболіста під час прийому м’яча.
4-6хв.
Зони 2-3-4 та 1-5-6

Зосередити увагу на правильності виконання
3.      Начальна гра волейбол «Малюкбол»
8-10 хв.
За спрощеними правилами
ІІІ.
Заключна частина
(4-5хв.)
1.      Шикування
0,3хв.
В шеренгу по одному
2.      Вправи для відновлення організму учнів
1-2 хв.
В повільному темпі
3.      Вимірювання ЧСС учнів
до 30 сек.

4.      Підведення підсумків уроку
до 1хв.


5.      Домашнє завдання
0,3 хв.
Стрибкові вправи, стрибки через скакалку







ПЛАН — КОНСПЕКТ
уроку з фізичної культури для учнів 6-го класу
.

МОДУЛЬ: Баскетбол
МЕТА УРОКУ: Вивчення елементів баскетболу за допомогою вправ, естафет, рухливих ігор. Виховання почуття товариськості та лідерства. 

ЗАВДАННЯ УРОКУ:
1.     Вивчення передачі м’яча  двома руками від грудей.
2.     Вивчення ведення м’яча правою та лівою рукою на місці і в русі.
3.     Сприяти розвитку рухових якостей (спритності, швидкості).
Місце проведення: Спортивний зал
Інвентар: баскетбольні м’ячі, стійки.
ЧАСТИНА, ЗМІСТ ТА ЗАВДАННЯ УРОКУ
ДОЗУВАННЯ
ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
І. Підготовча частина:
1. Шикування, привітання, повідомлення теми і мети уроку.
2. Стройові вправи.
3. Розминка з м’ячами:
- ходьба на носках — м’яч вгору;
- ходьба на п’ятках — м’яч за голову;
- ходьба на внутрішній стороні стопи;
- ходьба на зовнішній стороні стопи
- ходьба на-пів сидячі — м’яч перед собою;
- ходьба в повному присяді.
4. Біг в повільному темпі:
- м’яч в руках;
- приставним правим боком;
- приставним лівим боком;
- з прискоренням. 
5. ЗРВ на місці: (Додаток №1)

14 хв.
Перевірити наявність та охайність спортивної форми, присутніх по журналу. Інтервал. Дистанція. Пояснення. Показ. Стежити за правильністю і чіткістю вихідних положень і виконання вправ.
ІІ. Основна частина:
1. Вивчення передачі м’яча  двома руками від грудей.
 а) Кругові оберти м’яча навколо тулуба в ліву та праву сторону.
 б) Переведення м’яча між ногами;
 в) Передача м’яча  двома руками від грудей (відстань між учнями 2- метри).
 г) Передача м’яча  двома руками від грудей (відстань між учнями 4- метри).
 д)  Передача м’яча  двома руками від грудей (після переводу м’яча за спиною).

2. Вивчення ведення м’яча правою та лівою рукою на місці і в русі.
 а) Ведення м’яча правою рукою на місці з акцентом уваги на згинання ніг;
 б) Ведення м’яча лівою рукою на місці з акцентом уваги на згинання ніг;
 в) Ведення м’яча на місці з опусканням на коліна та піднімання в стійку
 г) Ведення м’яча вперед-назад (3-4 метри);
 д) Ведення м’яча вперед з передачею м’яча двома руками від грудей.
3. Сприяти розвитку рухових якостей (спритності, швидкості).
 а) Передача м’яча двома руками від грудей на швидкість з одним ведучим;
 б) Передача м’яча двома руками від грудей на швидкість з присіданням після передачі;
 в) Ведення м’яча на швидкість;
 г) Кидання м’яча (котіння) із дотиком до стінки. Після дотику м’яча до стінки зловити м’яч і повести до своєї команди.


Пояснення. Показ. Метод “проводки”. Стежити за правильністю і чіткістю виконання вправ. Техніка безпеки.




















Вправи виконуються   в максимально швидкому темпі. Стежити за дотриманням правил виконання поставлених завдань естафети.
ІІІ. Заключна частина
1. Ходьба, біг, вправи на встановлення дихання та розслаблення.
2. Шикування, підведення підсумків уроку.
3. Домашнє завдання.
3-5 хв.
1-хв.

1-2 хв.
1-2 хв.
Увага на прибирання місць занять, на поставу і дихання. Виділити кращих, вказавши на помилки, оголосити оцінки

  
ДОДАТОК №1
Комплекс  ЗРВ на місці:

№1.  ВП: ст. ноги нарізно, руки на пояс (м’яч між ногами).
         1 -  нахил голови вперед;
         2 - нахил голови назад;
         3- нахил голови право;
         4 -  нахил голови вліво.


3-4 рази
№2. ВП: ст. ноги нарізно, м’яч в руках перед грудьми.
         1 - 2 поворот тулуба вліво;
         3 - 4 поворот тулуба вправо

3-4 рази
№3. ВП: ст. ноги нарізно, руки зігнуті перед грудьми
          1-2 ривкові відведення зігнутих рук;
          3-4 ривкові відведення прямих рук.

3-4 рази
№4. ВП: ст. ноги нарізно, руки в сторони
          1-4 кругові оберти правою рукою;
          5-8  кругові оберти лівою рукою.

3-4 рази
№5. ВП: ст. ноги нарізно, м’яч між ногами, руки на пояс.
         1- 2 нахил тулуба вперед;
         3 - 4 нахил тулуба назад;
         5 - 6 нахил тулуба вправо;
         7 - 8 нахил тулуба вліво.


3-4 рази
№6. ВП: ст. ноги нарізно, м’яч в руках.
         1 - нахил до лівої ноги;
         2- нахил до середини;
         3- нахил до правої ноги;
         4- ВП


3-4 рази
№7. ВП: ст. ноги нарізно, м’яч в руках.
         1 - випад правою ногою вперед;
         2- ВП;
         3- випад лівою ногою вперед;
         4- ВП;
         5- випад вправо;
         6- ВП;
         7- випад вліво;
         8-ВП.



3-4 рази
№8. ВП: ст. ноги нарізно, м’яч в руках.
         1-4 стрибки на лівій нозі
         5-8 стрибків на правій нозі
         9-12 стрибки на двох ногах.        

2 рази










Конспект інноваційного уроку фізичної культури для учнів 6 класу

Тема :  Гімнастика.
Завдання уроку:  1) Виховувати морально-во­льові якості, організованість,  
                             дисциплінованість
                              2) Ознайомити з виконанням загальнорозвивальних вправ з
                              гімнастичною палицею.
                              3) Навчити: а) перешикуванню з однієї шеренги в три;
                                               б) подоланню перешкод в естафеті;
                                                 в) виконанню вправ у рів­новазі на гімнастичній  
                                                   колоді.
                             4) Закріпити техніку виконання:
                                                а) підтягування з вису ле­жачи на низькій  
                                                  перекладині;
                                              б) стрибки через скакалку;
                                             в) піднімання тулуба в сід з положення лежачи на
                                               спині, ноги зігнуті в колінах;
                                              г) згинання і розгинання рук в упорі лежачи;
                                              д) прогин тулуба на гімнас­тичній лаві
                                                               
                         5) Сприяти розвитку швид­кості, сили, спритності, коор­динації
                             рухів.
Місце проведення: спортзал.
Інвентар: гімнастичні обручі, гімнастичні палиці, гімнастичні лави, колода, гімнастичні мати.

Хід уроку

Зміст уроку
Дозува
ння
Організаційно-методичні вказівки

І. Підготовча частина (15хв)
1
Шикування, рапорт, привітання, завдання уроку

Фронтальний метод
2
ЧССза ІОс
15с
Готовність учнів до уроку
3
Правила поведінки і безпеки на уроці
15с

4  
Стройові вправи: повороти на місці; перешикування з од­нієї шеренги в три
1 хв
Правильність і чіткість вико­нання
5  
Ходьба в обхід, руки на поясі:
на носках;
на зовнішній стороні стопи;
на внутрішній стороні стопи;
в напівприсіді;
прискорена
1 хв
Стежити за поставою
6
Біг рівномірний
2 хв
1 крок — вдих 3 кроки — видих
7


   Ходьба. Вправи на відновлення дихання:
1 — 2 — руки догори (вдих)
3 — 4 — руки вниз
(видих)
1 хв



Перешикування із колони по одному в колону по
чотири послідовними поворотами в русі

Роздача гімнастичних палиць, проходячи у колоні інтервал, дистанція 2 м
8


















 Комплекс загальнорозвивальних вправ з гімнастичною
палицею
І. В. п. — о. с. палиця внизу:
1 — палиця на груди;
2 — стійка на носках, палицю вгору;
3 — палиця на груди;
4 — в. п.
П. В. п. — о. с. палиця внизу:
1 — 2 — стійка на лівій нозі, праву назад на носок, па­лиця вгору, потягтися;
3 -4- в. п.;
5 — 8 — те саме, на лівій
III. В. п. — о. с. палиця  горизонтально вгорі:
1 — стійка на лівій нозі, праву вбік, нахил вправо;
2 — в. п.;
3 — 4 — те саме, вліво
IV. В. п. — о. с. палиця внизу:
1 — присід, палицю на підлогу;
2 — в. п. — о. с.;
3 — нахил вперед, взяти палицю;
4 — в. п.
V. В. п. — стійка на колінах, палиця за головою:
1 — поворот тулуба праворуч, палицю вгору;
2 — в.п.;
3 — 4 — те саме, ліворуч
VI. В. п. — лежачи на спині, палиця вгорі:
1 — палиця вперед, мах правою;
2 — в. п.;
3 — 4 — те саме, лівою
VII. В. п. — о. с. палиця внизу ззаду
1 — присісти на  всій стопі, затиснути палицю під ко­ліном, руки внизу
2 — взяти палицю і підвестися у в. п.
VIII. В. п. — о. с. руки на поясі, палиця на підлозі, праворуч:
1 — стрибок через палицю ліворуч;
2 — те саме, праворуч
6 хв

6 разів




5 разів




6 разів



6 разів




6 разів



6 разів



   6 разів




20 стрибків


Стежити за поставою




Руки піднімати прямі, вага ті­ла на опорній нозі



Зберігати рівновагу, плечі не повертати


При нахилах ноги в колінах не згинати







Ноги прямі, доторкнутися но­гою до палиці


Спина рівна




На палицю не наступати Стрибати вгору
9
 ЧСС за 10с



Зміст уроку
Дозува
ння
Організаційно-методичні вказівки
II. Основна частина. Колове  тренування (25 хв)



















1. Вправа в рівновазі на низькій гімнастичній колоді:
ходьба по колоді зі змахом ніг;
стрибки на одній нозі
2. Підтягування у висі лежачи

3. Стрибки на двох ногах, обертаючи скакалку  вперед

4. Піднімання в сід:
В. п. — лежачи на спині, ноги зігнуті в колінах під пря­мим кутом, відстань між ступнями 30 см, пальці рук
з'єднані за головою
5. Згинання і розгинання рук в упорі лежачи від підлоги упор присівши;
упор лежачи; згинання і розгинання рук в упорі лежачи
6. Прогин тулуба з положення лежачи на  гімнастичній ла­ві з підкиданням і ловлею м'яча:
В. п. — лежачи на животі, руки прямі вперед тримають м'яч;
1 — відвести прямі ноги назад, одночасно підкинути м'яч, прогнутися;
2 — піймати м'яч, в. п.
3 хв



2x10 разів
    2x30 с

2x20 разів



2x10 разів

4x5 разів
Спина рівна



Тулуб і ноги утворюють пря­му лінію
Один стрибає, другий рахує і навпаки
Піднімання тулуба — видих Опускання — вдих

Тулуб і ноги утворюють пря­му лінію, пальці ступень опи­раються на підлогу. Руки на ширині плечей, кисті вперед Виконувати вправу з макси­мальною амплітудою

Перешикування для проведення естафет







Комбінована естафета:
а) «посадка картоплі»;
б) підтягування по гімнастичній лаві;
в) пролізти під дугою;
г) стрибки на скакалці;
д) оббігти фішку, «забрати картоплю» і передати наступ­ному гравцю
6 хв



5 стрибків
Перемагає команда, члени якої першими подолали дистанцію
III. Заключна частина (5 хв)





Гра на уважність
Аутогенне  тренування
Підсумок уроку
ЧСС за 10с
Шикування
Домашнє завдання:1. Згинання і розгинання рук в упорі лежачи.