План-конспект уроку з фізичної культури для учнів 6-го
класу.
Варіативний модуль: Легка Атлетика
Тема уроку: Техніка бігу на
короткі дистанції. Техніка стрибка у довжину з місця.
Мета уроку: сприяти фізичному розвитку та зміцнення здоров’я учнів 6 класу засобами легкої
атлетики.
Завдання уроку:
1. Удосконалити техніку бігу на короткі дистанції.
2. Закріпити техніку стрибка у довжину з місця.
3. Формувати фізичні якості: швидкість та витривалість засобами
смуги перешкод, естафет та спортивних ігор.
4. Виховувати прагнення до перемоги та спонукання дітей
до самостійного заняття спортом.
Тип уроку: навчально-тренувальний.
Методи навчання: інформаційно - рецептивні, інтегрований, ігровий, метод змагання, метод
вправи, робота в групах.
Інвентар: фішки, секундомір, свисток, колонки, манишки,
ноутбук, проектор, стійкі легкоатлетичні , гандбольні м’ячі, координаційна
драбина, ізолента, естафетні палиці, крейда, кросворд.
ХІД УРОКУ
Зміст уроку
|
Дозування
|
Організаційно
– методичні вказівки
|
|||
Підготовча частина ( 16 хв.
)
|
|||||
1.Організований
перехід до місць занять
|
15 сек.
|
Дистанція до 0,5 м. До місця шикування
йти в колону по одному стройовим кроком.
|
|||
2. Шикування в одну шеренгу,
привітання.
Повідомлення завдань уроку.
|
30 сек.
|
На місці шикування розташуватися в одну
шеренгу. Перевірити стан спортивної форми і самопочуття учнів. Завдання на урок повідомити, пояснити.
|
|||
Техніка безпеки на уроці.
- слухати
уважно вчителя, виконувати вправи лише за сигналом або командою вчителя;
- дотримуватись
інтервалу і дистанції, під час розминки не обганяти один одного;
- виконувати вправи чітко, без перекручувань та не
заважати іншим виконувати вправи;
- не заважати один одному на старті та бігти тільки по
своїй стороні.
|
1 хв.
|
Звернути увагу дітей на те, що дотримання правил з
техніки безпеки на уроці дозволить уникнути важких травм, зберегти здоров’я
та покращити працездатність.
|
|||
Інформація з теорії предмета
Вчитель: Біг – найпоширеніший вид фізичних вправ, що
входить до багатьох видів спорту.
Бліц-турнір:
Які види бігу ви знаєте?
Які ви знаєте види
стрибків?
Яких ви знаєте видатних легкоатлетів світу?
Яких ви знаєте видатних легкоатлетів України?
|
2 хв.
|
Види
бігу:
1. Гладкий
– це біг по біговій доріжці стадіону на короткі та довгі дистанції.
2. Біг
з перешкодами – бар’єрний біг.
3. Естафетний
біг належить до командного виду.
4. Біг
у природних умовах має два різновиди. Крос проводиться на пересічній
місцевості до 14 км. Другий різновид бігу – дорогами від 15 до 42 км. 195 м.
Види
стрибків:
1.Стрибок
у висоту
2.
Стрибки з жердиною
3.
Стрибки у довжину
4.
Потрійний стрибок
Усейн Сент-Лео Болт- восьмикратний олімпійський чемпіон і
11-кратний чемпіон світу. За час виступів встановив 8 світових рекордів.
Володар світових рекордів у бігу на 100 - 9,58 с; і 200 метрів - 19,19 с, а
також в естафеті 4 × 100 метрів у складі збірної Ямайки - 36,84. Найшвидший
спринтер в історії на дистанціях 100 і 200 метрів.
Сергій Бубка -
стрибки з жердиною (рекорд планку
на висоті 6 м 14)
Інесса Кравець – володар світового
рекорду в потрійному стрибку (1995). Рекорд не побитий досі.
Валерій Борзов на спринтерській
дистанції 100 метрів став найшвидшою людиною світу
Пигида Наталья - українська
легкоатлетка, що спеціалізується в бігу на 200 і 400 метрів, чемпіонка Європи
в 2015 році.( Нова Каховка)
Андрій Проценко – стрибки у висоту.
|
|||
4. Вимірювання ЧСС за 6 секунд
|
10 сек.
|
Виділити
спеціальними наліпками учнів з ЧСС
більше ніж 10 уд.
|
|||
5. Ходьба в обхід по спортивній
залі.
Різновид ходьби:
- на носках, руки за голову;
- на п’ятках, руки на пояс;
- На зовнішній стороні ступні, руки
за спину.
- На внутрішній стороні ступніруки
за спину.
- Руки перед собою напівприсівши.
- Руки на колінах, в повному
присяді, качиним кроком
|
45 сек.
|
Спина
пряма, вперед не нахилятися. Чітко тримати осанку, інтервал два кроки.
|
|||
6. Повільний
біг:
-
змійкою.
|
30 сек.
|
Зберігати стрій, не обганяти один одного.
Дистанція – 1 м. Темп повільний.
|
|||
7. Ходьба
з виконанням вправ на відновлення дихання. Через середину по двоє
|
15 сек
|
Темп виконання вправ – повільний.
Руки вгору – вдих, руки вниз – видих
Учні перешиковуються з колони по одному в колону по два через середину
залу
|
|||
8. Спеціальні
бігові вправи:
Біг:
- з
високим підійманням стегна;
- з
закиданням гомілки назад;
-
біг на прямих ногах;
- приставним кроком правим, лівим боком,
кругові оберти руками;
- схрестим кроком правим і лівим боком, руки у вільному русі;
Стрибки:
-
стрибким на стопі;
-
перекиди з п’яти на носок з стрибком у гору;
-
біг стрибками (оленячий біг);
-
багатоскоки.
|
4 хв.
.
|
Виконувати по прямій. Індивідуальний підхід до навантаження учнів.
Ноги зігнуті в колінах, діставати колінами до своїх долонь.
П’ятками діставати до рук на кожен крок.
Стежити за дистанцією.
Стежити за правильним приземленням на ногу.
|
|||
9. Ходьба
з виконанням вправ на поновлення дихання
|
10 сек.
|
Глибокий вдих –
руки вгору, видих – руки вниз.
|
|||
10. Аеробіка
під музичний супровід.
В.
п. ноги разом, руки на поясі
1-
нахили голови вправо,
2-
нахили голови вліво.
3-
так само тільки повороти вправо
4-
повороти вліво.
В.
п. ноги на ширині плеч
1 –
кругові оберти головою вправо
2 –
кругові оберти головою вліво.
В. п. ноги на ширині плеч
1 –
глибокий вдих, руки вгору,
2 –
видих, руки вниз упустити.
В.
п. ноги на ширині плеч, руки на поясі
1-
нахили тіла вправо, ноги трохи згибаються
2 –
нахили тіло так само тільки в ліву сторони.
3-
все так само тільки скручування вправо, а потім вліво,
4 –
потім руки в сторони,
5
–руки вгору,
6-
дві руки вгору,
7-
коло руками перед собою,
8-
скручування,
9-
так само скручування тільки руки вирівнюються.
В.
п. ноги на ширині плеч
1 –
глибокий вдих, руки вгору,
2 –
видих, руки вниз упустити.
В.
п. ноги на ширині плеч
1-
нахили тулуба вперед, руки в сторони,
2-
нахили тулуба назад, руки вперед,
3-
нахили тулуба вправо, руки в сторони,
4 –
нахили тулуба вліво, руки сторони.
В.
п. ноги на ширині плеч
1-
руки в сторони,
2-
руки вгору,
3-
так само тільки додаємо рухи стегнами вправо, а потім вліво.
В.
п. ноги на ширині плеч
1 –
руки в праву сторони, стегна так само,
2 –
руки в ліву сторону, стегна так само,
3 –
так само тільки руки вгору, стегна в право і в ліво.
В.
п. ноги на ширині плеч, руки на поясі
1
–нахил тулуба к правій нозі,
2-
нахил тулуба к лівій нозі,
3-
повернутися у в. п.
В.
п. ноги на ширині плеч, на місці кроком
1 –
глибокий вдих, руки вгору,
2 –
видих, руки вниз упустити.
В.
п. ходьба на місці.
1 –
приставний крок в праву сторону,
2-
приставним кроком в ліву сторону,
3 –
так само тільки з оплесками долонь,
4- так само тільки з закиданням гомілки назад,
руки в сторони,
5-
так само тільки праве коліно в ліву сторони з доторканням лівої руки
6-
потім ліве коліно в праву сторону з доторканням правої руки.
7-
приставним кроком в праву сторону з оплеском під коліном,
8-
так само тільки в ліву сторону.
В.
п. ноги на ширині плеч, руки на поясі
1-
два приставних в право,
2-
два приставних в ліво,
3-
потім присідання в право, руки вперед,
4-
так само тільки в ліву сторону.
В.
п. ноги на ширині плеч, руки на поясі
1-
випад в право, руки в сторони,
2-
випад в ліво, руки в сторони,
3-
потім так само тільки добавляється ще руки вгору.
В.
п. ноги на ширині плеч, руки на поясі
1-
присідання на двох ногах, руки в сторони,
2-
присідання на двох ногах, руки вперед.
В.
п. ноги на ширині плеч, на місці кроком
1 –
глибокий вдих, руки вгору,
2 –
видих, руки вниз упустити.
В.
п. ноги на ширині плеч, руки на поясі
1
–нахил тулуба к правій нозі,
2-
нахил тулуба к лівій нозі,
3-
повернутися у в. п.
В.
п. ноги на ширині плечей.
1 –
стрибком ноги разом, руки вгору;
2-
стрибком ноги ширше плечей, руки вниз.
3-
імітація стрибків на скакалці,
4
–прискорення на місце, з високим підійманням стегна.
В.
п. ноги на ширині плеч, на місці кроком
1 –
глибокий вдих, руки вгору,
2 –
видих, руки вниз упустити.
|
6 хв
6-8 разів
6-8 разів
6-8 разів
6-8 разів
6-8 разів
6-8 разів
6-8 разів
6-8 разів
6-8 разів
6-8 разів
6-8 разів
|
Усі рухи учні
повторюють за вчителем
Тримати осанку
Тримати осанку
Виконується на 2
рахунки у послідовності, зворотній приставному кроці
Рух виконується
кроком у бік (ноги нарізно трохи ширше плечей) на 2 рахунки
Під кожний рахунок
руки підіймаються вгору.
При нахилі ноги в
колінах не згинати.
Енергійні рухи.
Руки не згибати.
|
|||
11. Повторний
замір ЧСС за 6 с.
|
15 сек.
|
Звернути увагу на
дітей з ЧСС більше 16 уд.
|
|||
Основна частина ( 25 хв.
)
|
|||||
1. Удосконалення техніки низького
старту.
|
Діти поділені на дві команди.
|
||||
За командою «На старт» учень стає перед стартовою
лінією, присідає і обпирається спочатку однією, а потім другою ногою об
підлогу. Розставивши руки на ширині плечей, обпирається ними об підлогу перед
стартовою лінією. При цьому плечі мають знаходитися над стартовою лінією.
Спрямує погляд на бігову доріжку і у цьому положенні
чекає на команду «Увага».
За командою «Увага» коліно та ноги, що знаходиться
позаду , відриває від землі, таз при цьому піднімається на рівні плечей.
За командою «Руш» тіло миттєво випрямляється вперед –
вгору, ноги відштовхуються від підлоги. Погляд спрямує вперед на бігову
доріжку. Нахил тіла повинен зменшуватись через 6-8 кроків, і тільки потім
приймає вертикальне положення. Швидкість бігу на короткі дистанції залежить від частоти роботи рук.
а) показ (вчитель показує);
б) показ на презентації ;
в) виконання класом (аналіз учителем).
|
5 хв.
|
Стежити, щоб діти виконували біг на носках з
енергійними рухами рук, зігнутих у ліктях.
Пояснювати треба чітко, нешвидко, щоб дітям все було
зрозуміло і при цьому показувати в повільному темпі.
|
|||
2. Удосконалення
техніки бігу на короткі дистанції за допомогою естафет:
Естафета №1
Спочатку показ
відео на презентації естафетного бігу.
Команди стають у
колону по одному. На відстані 10-15 м напроти команд знаходяться фішки . За
командою «Руш!» перші номери біжать до фішок, оббігають їх, повертаються і
передають естафетну палицю наступному гравцю. Перемагає команда, останній
учасник якої першим пробігає лінію старту .
Естафета №2
Команди стають у
колону по одному. На відстані 10-15 м напроти команд знаходяться барьери та
фішки. За командою «Руш!» перші номери перестрибують барьери та біжать до
квадратів, стрибають вперед назад вправо і вліво, а повертаються по прямій і передають рукою
естафету наступному гравцю. Перемагає команда, останній учасник якої першим
пробігає лінію старту
Естафета № 3.
Команди стають в
колону по одному. На відстані 10-15 м напроти команд знаходяться фішки, у
першого гравця в руках гандбольний м’яч.
За командою «Руш» перші номери стрибають по координаційний драбині,
потім біжать до фішок, оббігають їх, та повертаються по прямій і передають
м’яч наступному гравцю. Перемагає команда, останній учасник якої першим
пробігає лінію старту
|
8 хв.
|
Учитель слідкує за
передачею естафетної палички партнеру та нагадує правила техніки безпеки .
|
|||
3. Закріпити
техніку стрибка засобом рухливої гри «Хто краще стрибне».( показ вчителя та
показ відео на презентації). Учні ділиться на дві команда, стають в колони.
Перша учень із одної команди робить стрибок, а вчитель проводить лінію, де
учень закінчив стрибок. Далі стрибає другий і так далі. Потім починає
стрибати друга команда. Яка команда далі стрибне тай і перемогла.
|
7 хв.
|
Активно
відштовхнутись двома ногами, винести коліна вгору-вперед перед приземленням.
Під час виконання стрибків звернути увагу на своєчасне винесення ніг вперед.
|
|||
4. Рухлива Гра: «Третій зайвий»
А зараз, діти, ми
проведемо гру “Третій зайвий”. Умови гри такі: всі учні стають в коло парами,
а 2 залишаються: один втікає, інший доганяє. Якщо перший учень (що втікає)
стає попереду пари, то втікає 3-й, що стоїть позаду.
|
5 хв.
|
Слідкувати
за правильністю виконання гри.
|
|||
Заключна частина (4 хв )
|
|||||
1. Шикування в одну шеренгу.
2. Ходьба для відновлення дихання.
|
1 хв.
|
Темп повільний. Вдих глибокий – руки вверх, видох
повільний – руки вниз через сторони
|
|||
3. Шикування в одну шеренгу.
Підведення підсумків уроку
·
відмітити кращих
учнів;
·
поцікавитись, чи
сподобалось учням на уроці, який вид роботи сподобався найбільше;
уточнити які завдання були поставлені на уроці та чи
виконані вони протягом уроку
Рефлексія:
- Я дізнався…
- Зрозумів…
- Навчився…
- Найбільші труднощі відчував…
- Я не вмів, а тепер вмію…
|
1 хв.
|
Відмітити кращих учнів. Поставити оцінки
Залучання учнів до самостійного
щоденного виконання фізичних вправ
на свіжому повітрі.
|
|||
4. Повторне вимірювання ЧСС за 6 секунд
|
20 сек.
|
Поцікавитися самопочуттям
учнів. Звернути увагу на учнів, з високою ЧСС на початку уроку.
Норма 12 ударів
|
|||
5. Домашнє завдання
|
10 сек.
|
Стрибки на скакалці
|
|||
6. Організований вихід із місця заняття
|
10 сек..
|
В
колону по одному
|
|||
Виконайте тестові
завдання «Модуль легка атлетика»
1. Який вид спорту вважається «Королевою
спорту»:
а) спортивна
гімнастика;
б) легка
атлетика;
в) атлетична
гімнастика?
2. Назвіть вправи, які включає
легка атлетика:
а) біг, стрибки, метання, спортивну
ходьбу, багатоборства;
б) біг, стрибки, метання, кидки,
передачі, виси;
в) біг, стрибки, удари, ведення, упори?
3. Які дистанції в легкій атлетиці належать
до коротких (спринтерських):
а) 400
м, 800 м;
б) 60 м,
100 м;
в) 1500 м, 2000
м?
4.
Які
команди існують при виконанні низького старту:
а) «На старт!», «Увага!», «Руш!»;
б) «Увага!», «На
старт!», «Руш!»;
в) «На старт!»,
«Руш!»?
5. Із яких фаз складається біг на короткі
дистанції:
а) старт,
стартовий розбіг, біг по дистанції, фінішування;
б) старт,
фінішування;
в) стартовий
розбіг, біг по дистанції, фінішування?
6. Яка форма одягу легкоатлета під час
змагань:
а) майка, труси,
кеди;
б) футболка,
труси, буци;
в) спортивний
костюм?
7. Скільки фаз має стрибок у довжину з
розбігу:
а) 3;
б) 4;
в) 5?
8.
Чемпіонами Олімпійських ігор з якого виду спорту є: Віра Крєпкіна, Валерій Борзов, Юрій
Білоног, Тетяна Самоленко, Сергій Бубка, Наталія Добринська:
а) з
легкої атлетики;
б) з велосипедного спорту;
в) з гімнастики?
9.
Де зародилася
легка атлетика?
а) у Англії;
б) у Греції;
в) у Франції?
10. Укажіть світовий рекорд стрибків
у висоту з жердиною:
а) 6 м 12 см; С. Бубка;
б) 6 м 18 см; А. Дюплантіс;
в) 7 м 05 см? Б. Джонсон.
11. Де й коли було проведено першу Всеукраїнська
олімпіаду з легкої атлетики:
а) у Львові у
1913 році;
б) у Києві у
1913 році;
в) у Харкові у
1913 році?
12. У якому старті немає команди «Увага»
а)у низькому;
б) у
високому;
в) ні в якому?
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
12
|
Немає коментарів:
Дописати коментар